služby

prodej

Prodáváme nejen starožitné hodiny a hodinky. Nabízíme hodiny nástěnné, hodiny stolní, pendlovky, rámové hodiny , selské hodiny či kuchyňské hodiny a kukačky.

Dále prodáváme starožitné kapesní hodinky, náramkové hodinky dámské i pánské, ale i moderní značkové zboží, které jejich majitelé již nevyužijí, zatímco jinde udělají velikou radost.
Kromě prodeje hodin a hodinek, budíků, řetízků k hodinkám, šatlenů a dalších doplňků, nabízíme i hodinářské nářadí a v brzké době i hodinářské součástky.
Zboží prodáváme buď opravené s roční zárukou, nebo v původním stavu bez záruky. Pokud si ale zákazník přeje záruku, tak mu vybraný model za poplatek opravíme.
Hodiny nebo hodinky Vám též můžeme dovézt a předvést u vás doma. Záleží pouze na dohodě.
U hodin i hodinek vám zaručujeme, že se nejedná o kopii. Též vám nabízíme možnost vytvořit dokumentaci s odborným popisem a fotografiemi.

výkup

Hodiny a hodinky, které k nám přinesete, vykupujeme a vyplácíme ihned v hotovosti.

Pokud máte hodinky v originální krabičce nebo se zárukou (prodejní doklad) je to pro Vás lepší. Hodiny a hodinky bereme v původním stavu i poškozené – můžou být i zaprášené, někdy je to i lepší. Největší chybu kterou zákazník dělá, je to, že se snaží hodiny čistit, vylepšit nebo dokonce neodborně restaurovat. Při takovéto činnosti cena hodin klesá na polovinu hodnoty a v některých případech je dokonce předmět zcela znehodnocen. Proto upozorňujeme – NEČISTIT, NEOPRAVOVAT, NELEŠTIT, NEVYLEPŠOVAT. Pouze předmět jemně zabalit tak, aby se již dále nepoškodil. Pokud jsou některé díly samostatně ležící, opatrně každý zabalit do pytlíčku nebo krabičky, aby se co nejvíce zachovaly. Je zbytečné dávat hodiny před prodejem opravovat do hodinářství, či je nechávat restaurovat. Toto všechno již zajistíme my. Některé předměty si naši klienti dokonce koupí pouze nerestaurované či neopravené. Je to proto, že je zajímá v jakém stavu se tyto hodiny dochovaly. Druhá věc je ta, že řada hodin se dnes vyrábí i jako falzifikáty či kopie. Dalším aspektem je to, že každý kupec chce mít hodiny v jiném stavu. Někdo chce, aby vypadaly jako nové, někdo chce , aby měly lehkou patinu a někdo preferuje vyloženě původní stav. V našem obchodě vám poradíme, co je nejlepší řešení a vy se pak můžete sami, případně i doma se svými blízkými, poradit a rozhodnout.

Pozor, nepodceňujte hodnotu žádných hodin nebo hodinek. Nejsou ojedinělé případy, že za obyčejné hodinky ve špatném stavu můžete dostat víc peněz, než za zlaté hodinky v krásném stavu. Výjimečně se stane, že i za stroj z hodin nebo z hodinek, který se zdá být zbytečný a na vyhození, dostanete nemalé peníze. Všeobecně platí „nic nevyhazovat“. Přineste nám Vaše hodinky, hodiny, strojky a doplňky k hodinám ukázat a my Vám poradíme, jak je co nejlépe využít nebo zpeněžit.

komise

Zde se jedná o tzv. „komisní prodej“. Pozor, řada lidí je přesvědčena o tom, že se sejde jakási skupina lidí, kteří se rozhodují, co s hodinkami a hodinami bude a za kolik peněz se budou prodávat.

Toto je zažitý omyl a pokud to tak kdysi v minulosti snad bylo, tak dnes to již neplatí. V současné době rozhoduje o prodeji a ceně hodin či hodinek pouze jejich majitel. My můžeme pouze cenu doporučit. Zde vycházíme z řady okolností. Důležitá je značka hodin a hodinek, jejich celkový stav, opotřebení, momentální zájem kupců, množství kusů, které bylo vyrobeno, ale také množství kusů na trhu nejen u nás, ale i ve světě.

Toto všechno jsou aspekty, které rozhodují o prodeji. Je jasné, že obchody, ať už běžné starožitnosti, bazary nebo zastavárny, ve kterých se prodává všechno „od jehly až po veterány“ nemohou mít ke všemu aktuální informace a často, ať již vědomě či nevědomky, dochází k cenové deformaci.
V našem obchodě se starožitné hodiny a hodinky , případně použité či zánovní hodinky, v komisi nabírají jako v případě u výkupu za hotové, s tím rozdílem, že zákazník dostane do ruky smlouvu, kde je uvedena jak cena, tak i detailní popis hodinek a jejich stav. Peníze vyplácíme ve chvíli, kdy se hodiny či hodinky prodají. Peníze neposíláme poštou, ale vyplácíme na hotovosti přímo majiteli. Je samozřejmé, že cena za hodiny nebo hodinky je v tomto případě pro majitele vyšší než u výkupu.
Další výhodou je to, že náš obchod si neúčtuje žádné skladné a na majitele hodin a hodinek si bereme telefonní číslo a pokud se najde vážný zájemce s nižší nabídkou, telefonicky (ihned) majitele informujeme a on se rozhodne, jestli chce hodiny nebo hodinky za těchto podmínek prodat či jestli radši ještě počká.

 

opravy

Našim zákazníkům nabízíme možnost opravy starožitných hodin tj. nástěnných hodin, pendlovek, selských hodin, budíků, stolních hodin i některých elektrických hodin , dále starožitných a starých hodinek, tj. kapesních hodinek od 300 let starých až po současnost, dále také náramkových hodinek od roku 1900 do roku 1980, včetně hodinek švýcarských (např. Patek Philippe, Vacheron Constantin, Omega, Longines, IWC Schaffhausen, Movado, Zenith, Doxa, Breitling, Heuer a spoustu jiných), německých (A. Lange & Söhne, GUB Glashütte či UMF) a českých hodinek PRIM.
V některých případech dodáváme klíče a kličky na hodiny i hodinky, kladky a závaží, některé součástky, jako jsou originální skleněná či plastová skla, jak na hodinky, tak i na hodiny. Dokážeme zajistit na přání i ovčí střívka na nástěnné závažové pendlovky.
Dále spolupracujeme s restaurátory, jak stolních hodin, tak i nástěnných hodin.
O průběhu oprav a jejich ceně informujeme majitele jak před opravou tak i během opravy, kdy doporučíme jednotlivé možnosti a majitelé hodin se svobodně rozhodnou, kterou možnost si zvolí.
Po zkušenostech v průběhu doby, se nám osvědčilo využít speciálně zaměřených hodinářů.

  • hodinář specialista na hodinky kapesní a náramkové

  • hodinář specialista na hodiny stolní, nástěnné a podobně

Při opravách se stroje celé rozeberou na jednotlivé díly. Zkontrolují a opraví se veškeré závady. Odstraní se nečistoty a použijí se švýcarské značkové oleje. Poté jsme schopni dát záruku na přesnost chodu a funkci hodin i hodinek 1 rok. To ale neznamená, že se musí oprava už za rok opakovat. Naopak, přestože se doporučuje pravidelný cyklus oprav cca 3-5 let, často se stane, že zákazník přijde i po 7 či 10 letech a je překvapený, že ty roky tak rychle utekly.