Protože dostáváme řadu různých dotazů od našich zákazníků a sběratelů  ohledně funkcí hodinek a zda nevíme o někom, kdo provádí jakési školící kurzy pro začátečníky „ hodináře“, rozhodli jsme se, že zavedeme, zatím na zkoušku, kurzy na opravu hodinek. Ty chceme provozovat od roku 2020 až do doby, do které bude trvat Váš zájem.

Nejedná se o pouhé školení opravy hodinek, ale zájemci se dozví řadu souvisejících informací ohledně nářadí, řemínků, vysvětlíme jim problém a složitost některých součástek i řadu informací ohledně názvosloví, historie a současnosti v hodinářském průmyslu.

Naším cílem je, objasnit informace každému na míru. Je totiž možné opravovat hodinky s použitím drahého vybavení, ale stejně tak lze dosáhnout stejných, nebo podobných  výsledků s mnohem levnějším nářadím. My Vám objasníme rozdíl, ale jak se rozhodnete bude záležet pouze na Vás.

Podstatné je to, že nemusíte na začátek vynakládat zbytečně peníze. Naše představa je taková, že nářadí a strojky budete mít k dispozici od nás. Pokud si ovšem budete chtít něco z toho koupit a cena Vám bude vyhovovat, bude možné zakoupit si například to nářadí, se kterým budete osobně pracovat nebo to samé nářadí nepoužité. Je samozřejmé, že si nářadí kupovat nemusíte. Tato možnost ale tady bude. Kurzy bychom chtěli realizovat ve 3 variantách obtížnosti.

1/ Kurz pro absolutní začátečníky

Tento kurz bude určený lidem, kteří ještě nedokáží hodinky ani odborně otevřít nebo se bojí na cokoliv ve stroji sáhnout.

Kurz bude trvat přibližně 3 hodiny a jeho cena bude 1500,- Kč. Začátečník nepotřebuje žádné nářadí ani vlastní stroj. Vše potřebné dodáme my. Zájemce se naučí otevřít hodinky, vyndat stroj, sundat ručičky, sejmout číselník, zkontrolovat stav strojku, rozeznat některé chyby ve stroji a znovu zpátky složit dohromady. Bude se jednat o hodinky od firmy Prim typ 66, případně o kapesní hodinky od firmy Omega nebo Doxa, podle vašeho výběru.  Absolvent prvního kurzu může, ale nemusí absolvovat i kurz číslo 2 nebo 3.

2/ Kurz pro pokročilé

V tomto případě se bude rozebírat hodinkový stroj. Vyčistí se a znovu se sestaví dohromady. Stroj bude jednoduchý od firmy Prim typ 66, to jest bez datumu, ale zároveň si budete moci na jiném vzorku vyzkoušet i rozebrání a složení data.  Pro ty z Vás, kteří se nebudou cítit jistí, máme k dispozici i větší jednoduché strojky z kapesních hodinek od firem Doxa, Omega aj. Jako bonus je možnost si vyzkoušet svojí šikovnost i na jednoduchých hodinkách Poběda. Tento kurz bude trvat okolo 4 hodin a cena bude 2000,- Kč.

3/ Kurzy individuální

U tohoto kurzu se domluvíme se zájemci na konkrétních požadavcích složitosti, jako například automaty, švýcarské stroje, chronografy, stroje do velkých hodin a podobně, kde cena a čas se bude domlouvat podle potřeby individuálně.

Pozor – pokud nějakou součástku ztratíte nebo zničíte, danou škodu samozřejmě neplatíte!

Jednotlivý kurz bude maximálně pro 3 osoby. Je to proto, abychom se Vám mohli dostatečně věnovat.

Kurzy budou probíhat v úterý a ve čtvrtek večer od 18 – 21 hodin. A zároveň pro ty z vás, kteří přes týden nemohou, tak ještě v sobotu dopoledne od 9 – 12 hodin. Vycházíme totiž z toho, že jste přes den v zaměstnání.

První kurzy budou pro začátečníky a v následujících dnech pro pokročilé.

Objednávky budou závazné a předpokládáme, že po domluvě bude platba předem, zřejmě na účet.

Kurz bude probíhat v prostorách naší provozovny v Mikulandské ulici na Praze 1.

Všechno potřebné Vám v krátké době ještě upřesníme.

Přihlásit se můžete buďto osobně v hodinářství v Mikulandské ulici 10 na Praze 1 nebo přes náš email info@kralovstvihodin.cz. Stačí Vaše jméno a Vaše číslo telefonu, my Vám zavoláme a domluvíme se, co bude zapotřebí. Nebráníme se ani vašim připomínkám a námětům, které můžete směřovat do komentářů pod tento článek na našem facebooku nebo přes náš email.